X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

Dijital Reklamın Önemi ve İnternet Reklamcılığı Örnekleri

Dijital reklam, internet reklamcılığı veya dijital pazarlama olarak da adlandırılan bu terimin temeli ürün ve hizmetlerinizi dijital müşterilerinize sunmaktır.

Dijital reklam aynı normal reklamcılık hizmetleri gibi müşteriye ulaşmayı hedeflese de dönüşüm ve takip kolaylığı bakımından normal reklamcılık hizmetlerinden öne çıkmaktadır.

Gerçek hayatta uyguladığımız reklam hizmetleri ile dijital reklam stratejileri arasındaki bağlara ve artılarına  göz atalım.

1)      Görsel reklamcılık
Bu reklamcılık hizmetinin içerisine billboard, broşür, dergi ve gazete reklamları girmektedir. Bu reklam hizmetinin dijital reklam hizmetlerinde karşılığı google adwords görsel reklam hizmeti ve belirli internet sitelerine verilen görsel reklam hizmetleridir. Gerçek hayatta uygulanan görsel reklamların takibi yok denecek kadar azdır. Ayrıca belirli bir hedef kitleye erişimini sağlamakta uzun bir uğraş gerektirmektedir. Oysa internet reklamcılığında tüm ipler sizin elinizdedir. Reklamlarınızın gösterim sayısından tıklanma sayısına hangi coğrafi bölgeden gösterildiğinden hangi yaş aralığına ulaştığınızı görebilir veya düzenleyebilirsiniz.

2)      Metin reklamları
Gerçek hayatta metin reklamları aynı görsel reklamlar gibi verilmektedir. Bu reklam biçiminde ulaşabileceğiniz kitle fazla olsa da reklamınız ile ilgilenecek kişi sayısı kısıtlıdır. Oysa dijital reklamcılıkta sizin müşterinize ulaşmanız gerekmez. Müşteriniz talep ettiği hizmet veya ürünü arama motorları(google reklamları, yandex reklamları, bing reklamları) ile arayarak size ulaşır. Ayrıca size ulaşmasını istediğiniz müşterileri coğrafi bölgeden yaş aralığına kadar bir çok kişisel bilgiye göre filtreleyebilirsiniz.

3)      Sosyal reklamlar
Bu reklam biçiminin gerçek hayatta uygulanması için bir kişinin başka bir kişiye ürün veya hizmeti önermesi gerekmektedir. Örneğin beyaz eşya arayan bir kişiye arkadaşı tarafından hangi marka ve model beyaz eşya alması gerektiğini söylemesi gibi. Gerçek hayatta en kaliteli reklam hizmeti de öneri üzerine yapılandır. Çünkü reklam için ek bir maliyetiniz yoktur. Dijital pazarlama tarafında verilen tam ismi “Sosyal Medya Reklamları” dır. Sosyal medya reklamlarının temel platformları Facebook reklamları, Twitter reklamları ve Instagram reklamları’dır. Bu üç sosyal medya sitesinde bir kuruluş takipçilerine ürün veya hizmetleri hakkında bilgileri ücretsiz olarak ulaştırabildiği gibi ayrıca belirleyeceği kişilere de ücretli olarak reklam hizmeti verebilirler.

4)      Yeniden pazarlama reklamları
Mağazanız olduğunu hayal edelim. Mağazanıza gelip ürünlerinize bakıp satın almadan giden müşterileriniz olacaktır. O ürününüz indirime girdiğinde müşterinize ulaşabilseniz ürününü satma olasılığınız dahada fazla olacaktır. Yada bir ürününüzü satın almış başka bir müşterinize ilgisini çekebilecek farklı bir ürünü göstermek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda müşteriye ulaşabilmek için telefonuna ihtiyacınız bulunmaktadır. Ayrıca o müşterinin hangi ürüne baktığını yada hangi ürünü aldığını not etmeniz gerekmektedir. Görüldüğü üzere iş yükünüzü çok fazla arttıracak bir durum.  Oysa dijital reklamcılıkta bu müşterilere ulaşmak çok daha kolaydır. İnternet sitenize giren kişilerin hangi ürün veya hangi hizmetle ilgilendiği veya satın aldığını otomatik olarak kayıt altına alarak onlara belirlenen zaman aralığında ulaşabilirsiniz.

         Tüm bu dijital reklam hizmetleri sayesinde reklam bütçenizi daha akıcı ve hedef kitle odaklı harcayabilirsiniz. Her geçen yıl internet kullanımının dahada fazla yayıldığı göz önüne alındığında internet reklamcılığının önemi gerçek hayata uyarlanan klasik reklam hizmetlerininde önüne geçmektedir. 

Our Ajans, Dijital Reklam Ajansı olarak işletmenize tüm bu belirttiğimiz ayrıcalıklı nitelikleri sunmaktadır. Tüm bunları yaparken marka bilinirliğinizi yükseltir. Reklam bütçenize ve hedef kitle analizinize özen gösterir.

İşletmenizin tanıtımı için profesyonel çözümler arıyor ve ürün ve hizmetlerinizin satış hacmini yükseltmek istiyorsanız Our Ajans olarak sizinle birlikte çalışmaktan mutluluk duyarız. 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.